Letter- EE

Hea kodanik,

On möödunud kaua aega sellest, mil me viimati rääkisime. Ma usun, et on aeg uuesti ühendusse astuda.

Ma tean, et viimased aastad on olnud keerulised. Palju on muutunud sellest hetkest, kui pere ühines – ja kasvas. Me põletasime peaaegu terve maja maha – kaks korda tegelikult – aga siis me ehitasime selle pisarate ja vaevaga taas üles. Me lammutasime maha müüri, müüri, mis oli hirmu sümboliks. Reisimine muutus väga lihtsaks, olgu siis töötamiseks või õppimiseks – või lihtsalt puhkuse veetmiseks.

Palju on muutunud alates meie ühistest algusaastatest. Täna oleme me tõeline perekond. Me oleme suuri asju saavutanud. Töö, mida me teeme, meie elukvaliteet, kuidas me üksteist näeme – see kõik peaks meid uhkust tundma panema. Me oleme täna tervemad, kui kunagi varem. Meie kultuuride rikkus on kadestamisväärne.

Aga me ei saa ainult minevikule keskenduda, ega olevikku pidama jääda.
See on ka põhjuseks, miks ma sulle praegu kirjutan. Kui me tahame leida teed välja sellest ebakindlast faasist, siis me peame leidma mooduse üheskoos tulevikku vormida.

Mõnikord võis tunduda, et ainult mina rääkisin. Ma üritasin anda endast parimat, et sinu, meie heaolu tagada. Et meie kodu oleks turvaline ja mõnus koht. Aga selle protsessi käigus võis juhtuda, et ma jäin oma mulli pidama, oma projektidesse – oma maja laiendades, muretsedes arvete pärast, kõige uue pärast, mis on tulnud.

Mäletad, kui sa mulle kord selgitasid, kuidas see suhe peaks edasi arenema? Ma panen siin ja praegu oma kaardid lauale. Ja just nii tahan ma sind enda poole võita.

Esiteks, teeme uuesti selgeks kodukorra reeglid, reeglid, mille üle ei saa vaielda, ei meie, ega uued tulijad. Selle katuse all tuleb austada iga inimese väärikust – punkt. Me oleme kokku leppinud anda igaühele vabaduse hoida, avaldada erinevaid mõtteid, eeldusel, et see ei kahjusta kogukonda. Nendest reeglitest kinni pidamine ei ole alati lihtne olnud, aga me teame, kui olulised need väärtused on olnud. Ja veel, usaldus. Väga oluline. Me oleme selles kõik koos. Kõik see moodustab kokkuleppe. (Veel üks asi, mida muu maailm kadestab.) Need, kes neid reegleid ei austa, ei ole meie majas enam teretulnud.

Ma saan aru, et sa ei ole end alati minu tähelepanu keskpunktist leidnud. Aga ma rahustan sind, sa oled seda olnud! Ma olen teinud rasket tööd, et poed oleksid avatud – ja riiulid kraami täis. Et koduümbrus oleks turvaline. Et pere hoiaks kokku.

Nüüd me tuleme selle juurde, mille üle ma tean, et sina, meie kõik, suurt muret tunneme – turvalisus. Eriti peale kõiki neid kohutavaid sündmusi, mida me kõikjal näinud oleme. Me töötame selle nimel, et piiri tugevdada, luua kõrgtehnoloogiline terrorismi vastane süsteem, mis aitab meil saada kogu info, mida vajame. Me tegutseme isegi selle nimel, et meie sõjaväed ühe katuse alla koonduks.
Turvalisus tähendab ka võimalust edasi minna. Me oleme välja töötanud mitmed head ideed, kuidas luua töökohti, eriti noorte jaoks, ning koolitusvõimalusi vastavalt igaühe vajadustele. See puudutab nii töötuba, laboratooriumi, müügiruumi kui ehitusplatsi. Meie eesmärgiks on kõigile võimalus anda, et keegi ei jääks maha.

Maailm liigub kiiresti edasi. Nii paljud riigid, kes ostsid seda, mida meie tootsime, toodavad neid asju nüüd ise. Me peame leidma uusi viise, kuidas pinnal püsida ning tagada, et me kõik sellest kasu saaksime. Koos oleme me tugevad. Nii loomingulised. Me ei peaks maailma kartma. Koos saame uue globaalse strateegia kujundada, et jätkuvalt teerajaja rolli kanda.
Olles loomingulised, tehes koostööd – isegi robotitega - ehk on need need oskused, mida inimesed vajaksid. (Ka väärtusi tuleb omandada, õppida – mõtle “kodukorra reeglite peale”!). Me peame oskama häid küsimusi küsida, kuidas harjumuspärastest mõtteraamidest väljuda. (Ja see ei puuduta muide ainult meie lapsi!).

Ma olen üritanud sulle oma parimal viisil selgitada, kuidas asjad on. Ja siinkohal tahan ma veelkord end kohustada sinu kõnedele vastama; mitte andma lubadusi, mida ma täita ei suuda (jäta meelde, kui keegi lubab midagi liiga head, et tõsi olla, siis see enamasti ei ole tõsi).

Ma loodan, et see aitab meievahelist usaldust süvendada. Ma tahan kuulda sinu mõtteid ja muresid.

 

We use cookies on this site to enhance your user experience. By clicking any link on this page you are giving your consent for us to set cookies. To find out more read our Privacy Policy.