Letter - LV

Cienītie pilsoņi!

Ir pagājis ilgs laiks kopš mūsu pēdējās sarunas. Manuprāt, ir īstais brīdis atjaunot komunikāciju.

Es apzinos, ka pēdējie gadi nav bijuši viegli. Kopš ģimenes atkalapvienošanās un pieauguma daudz kas ir mainījies. Mēs nodedzinājām savu māju gandrīz līdz pamatiem (pat divreiz!), bet pēc tam to kopīgi atjaunojām, lejot daudz sviedru un asaru. Mēs nojaucām sienu, ko bijām uzcēluši bailēs, un atvieglojām ceļošanu darba, mācību un atpūtas nolūkos.

Tik daudz kas ir mainījies kopš mūsu attiecību sākuma. Tagad esam īsta ģimene, kas guvusi lielus panākumus. Mūsu darbs, dzīves kvalitāte un rūpes citam par citu – tās ir lietas, ar kurām mums tiešām vajadzētu lepoties. Pašlaik esam veselāki nekā jebkad agrāk un mūsu kultūras bagātības apskauž visa pasaule (Vai esat redzējuši apmeklētāju rindas?).

Taču mēs nevaram koncentrēties uz pagātni vai iestigt tagadnē.

Tieši tādēļ rakstu jums šo vēstuli – lai atrastu izeju no šīs nedrošās situācijas, mums jāsaprot, kā varam veidot savu nākotni kopā.

Reizēm varēja rasties iespaids, ka esmu vienīgais, kurš runā. Es tiešām centos nodrošināt jums visu to labāko – padarīt mūsu mājas par drošu un patīkamu vietu. Taču, to darot, es, iespējams, biju pārāk aizņemts pats ar sevi un saviem projektiem – mājas paplašināšanu, uztraukšanos par rēķiniem un jaunpienācējiem.

Vai atceraties, kā reiz skaidrojāt man, kādām jābūt šīm attiecībām? Tagad es jums atklājos. Tā es vēlos iegūt jūsu uzticību.

Vispirms atkārtosim iekšējās kārtības noteikumus, kuri, kā vienojāmies, bez ierunām jāievēro gan mums, gan visiem jaunpienācējiem. Zem šī jumta tiek cienīts jebkuras personas gods – punkts. Mēs nodrošinām cits citam brīvību ievērot un izteikt dažādus uzskatus ar nosacījumu, ka tie nekaitē mūsu kopienai. Šo noteikumu ievērošana ne vienmēr ir bijusi vienkārša, taču mēs zinām, cik būtiskas ir šīs vērtības. Tāpat jāpiemin uzticība. Arī tā ir ļoti svarīga. Tas attiecas uz mums visiem. Tas viss ir daļa no vienošanās (kas ir vēl viena lieta, ko cilvēki visā pasaulē apskauž). Tie, kuri to neciena, vairs nav gaidīti mūsu mājās.

Es saprotu, ka jums varētu būt sajūta, ka ne vienmēr esat bijuši manas uzmanības centrā. Taču tā nav taisnība! Esmu smagi strādājis, lai veikali būtu atvērti un to plaukti – pilni, lai vietējie rajoni būtu droši un mūsu ģimene turētos kopā.

Tagad pievērsīsimies jautājumam, kas mūs visus uztrauc visvairāk, – drošībai. Tā ir īpaši aktuāla pēc daudzajiem baisajiem notikumiem visapkārt. Mēs strādājam pie robežu stiprināšanas un augsto tehnoloģiju pretterorisma sistēmas, kas palīdz mums iegūt vajadzīgo informāciju. Mēs strādājam pat pie bruņoto spēku izveides.

Taču drošība nozīmē arī attīstības iespējas. Mums ir vairākas labas idejas, kā radīt darba vietas, īpaši jauniem cilvēkiem, un kā nodrošināt visiem nepieciešamo apmācību. Tas attiecas gan uz darbnīcām un laboratorijām, gan tirdzniecības zālēm un celtniecības laukumiem. Mēs strādājam pie tā, lai neviens netiktu aizmirsts.

Pasaules dzīves ritms pašlaik ir ļoti straujš. Tik daudzas valstis, kas mēdza pirkt mūsu ražotās lietas, tagad ražo tās pašas. Mums jāatrod jauni veidi, kā nezaudēt modrību un nodrošināt, lai labumu gūtu mēs visi. Kopā mēs varam būt stipri un radoši. Mums nav jābaidās no pasaules. Tā vietā mums kopā jāveido jauna globālā stratēģija, lai arvien apsteigtu notikumus.

Spēja strādāt radoši un kopā – varbūt pat ar robotiem – ir prasmes, kas cilvēkiem būs vajadzīgas (mums jāiegaumē arī vērtības – mūsu „iekšējās kārtības noteikumi”). Mums jāsaprot, kā uzdot labus jautājumus un domāt ārpus ierastajiem rāmjiem (tas, starp citu, jāmācās ne tikai mūsu bērniem!).

Šajā vēstulē centos aprakstīt savu skatījumu uz pašreizējo situāciju. Šīs ir tikai dažas no lietām, ko vēlos apņemties no jauna: atsaukties, kad būšu jums vajadzīgs, un neapsolīt vairāk kā spēju izdarīt (atcerieties – ja kaut kas izklausās pārāk labi, lai būtu taisnība, tā parasti arī ir).

Es ceru, ka tas palīdzēs veicināt uzticēšanos. Es vēlos jūs uzklausīt.

We use cookies on this site to enhance your user experience. By clicking any link on this page you are giving your consent for us to set cookies. To find out more read our Privacy Policy.